Przyczyny i skutki odkryć geograficznych

Pobierz

Dzięki kumulacji tych czynników Kolumb odkrył Amerykę, a Vasco da Gama dopłynął do Indii.. Nastąpił rozwój nauk (astronomia, nawigacja), powstało wiele wynalazków: zastosowanie igły magnetycznej, wynalezienie nowego statku .Przyczyny odkryć geograficznych.. Np. do Ameryki, według obecnego stanu wiedzy, pierwsi przybyli wikingowie.. Następna strona Skutki wielkich odkryć geograficznych.Przyczyny wielkich odkryć geograficznych to m.in.: brak szlachetnych kruszców, poszukiwanie ziem pod uprawy oraz morskiej drogi do Indii.. Rozwinęły się banki i manufaktury.. A) W analizowanych latach będzie postępował proces starzenia się społeczeństwa Chin.. Na przełomie XV i XVI w. Europejczycy dotarli do Ameryki, odkryli morską drogą do Indii, opłynęli Ziemię.Skutki odkryć geograficznych Sortowanie według grup.. Opowiedz o pierwszej wyprawie Krzysztofa Kolumba.. Chęć do poszerzenia terytoriów danych państw (podbijano państwa i zakładano na nich kolonie).Skutki wielkich odkryć geograficznych Odkrycia geograficzne na przełomie wieku XV i XVI zmieniły wyobrażenia ludzi na temat wyglądu świata, oraz zwiększyły wiedzę, która była potrzebna, aby odbywać dalsze wyprawy w poszukiwaniu różnych dogodniejszych dróg morskich.Skutki pozytywne: dla Europy - odkrycia geograficzne rozpoczęły okres podbojów kolonialnych, dominowała w nich początkowo Portugalia i Hiszpania, chociaż można też dostrzec próby Anglików, Holendrów i Francuzów np. Jean Cabot (Anglik) i Francuz Jacques Cartier (Francus) dali początek podboju Ameryki Północnej.Trzy przyczyny i skutki odkryć geograficznych..

Poniżej wypisano przyczyny wielkich odkryć geograficznych.

Odkrycia geograficzne/ Reformacja Sortowanie według grup.. Przyczyny i skutki odkryć geograficznych Odkrycia geograficzne zmieniły wyobrażenia ludzi na temat wyglądu świata, oraz zwiększyły wiedzę, która była potrzebna, aby odbywać dalsze wyprawy w poszukiwaniu różnych dogodniejszych dróg morskich.Przyczyny, przebieg i skutki odkryć geograficznych.. Omów przyczyny, przebieg i skutki odkryć geograficznych.przyczyny odkryć geograficznych: rosnąca ciekawość świata , konieczność poszukiwanie nowej droga do Indii, mała ilość złota i srebra w Europie, rozwój żeglarstwa, budowa kompasu , rosnące zapotrzebowanie na przyprawy korzenne, popularyzacja teorii kulistości Ziemi, Skutki odkryć geograficznych: początki niewolnictwa i piractwa, potwierdzenie teorii, że Ziemia jest okrągła .Proszę wskaż przyczyny i skutki odkryć geograficznych.3..

Przyczyny i skutki wojen z Turcj ...Przydatność 60% Przyczyny i skutki odkryć geograficznych.

Przyczyny: groźba wybuchu konfliktu wewnętrznego w Hiszpanii i Portugalii po zakończeniu wojny z Maurami z powodu braku źródeł utrzymania rycerstwa, poszukiwanie morskiej drogi do Indii, z powodu zajęcia przez Turków Bliskiego Wschodu,Przyczyny i skutki wielkich odkryć geograficznych - XVII wiek - Bryk.pl Przyczyny: Polityczne nadmiernie wybujałe aspiracje władców, państw i ich mieszkańców, aby podporządkować sobie nowe ziemie, rywalizacja l. dodaj Dodaj wypracowanie Dodaj ściągę Zadaj pytanie zaloguj Zaloguj się, aby móc korzystać z tej opcjiODKRYCIA GEOGRAFICZNE - PRZYCZYNY, PRZEBIEG I SKUTKI DLA EUROPY I POLSKI 1.. HISTORIA Rysunek z opisami.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Ciekawość świata Mapa arabskiego kartografa al-Idrisiego z 1154, Tabula Idrisiana, była jedną z najdokładniejszych map .Przyczyny i skutki odkryć geograficznych Odkrycia geograficzne zmieniły wyobrażenia ludzi na temat wyglądu świata, oraz zwiększyły wiedzę, która była potrzebna, aby odbywać dalsze wyprawy w poszukiwaniu różnych dogodniejszych dróg morskich..

Bartosz Delikowski klasa VWielkie odkrycia geograficzne- przyczyny i przebieg, skutki.

2010-05-03 12:07:46W okresie starożytnym i średniowiecznym znajomość świata ograniczała się do terenów Europy i Afryki Północnej.. Skutki 1.. Zmieniły się szlaki handlowe, na znaczeniu stracił handel śródziemnomorski na rzecz atlantyckiego.. Inne przyczyny to: postęp techniczny (zbudowanie Karaweli), chęć znalezienia większej ilości przypaw, korzeni czy też złota.. Przyczyny wielkich odkryć geograficznych były następujące: Chęć odnalezienia drogi do Indii.Przyczyny, przebieg i skutki odkryć geograficznych.. Przyczyny wypraw geograficznych wzrósł popyt na towary luksusowe sprowadzane ze Wschodu, takie jak: korzenie (pieprz, imbir, cynamon, gałka muszkatołowa), pachnidła (mirr ę, aloes), balsam, kadzidła, owoce południowe, bawełn ę czy jedwab.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. O wiele mniej znali Azję i pozostałe tereny.. Powiedz, dlaczego odkrycia przełomu XV i XVI wieku nazwano "wielkimi odkryciami geograficznymi".. ściągaj 60% 68 głosów 1. Podaj jej datę i trasę.. W XV wieku znane były Europejczykom jedynie takie tereny jak kontynent Europejski, północna Afryka i Azja (zapewne też nie cała).Ciekawość świata, rozwój żeglarstwa i wiedzy geograficznej oraz chęć odkrycia drogi morskiej do Indii, były głównymi przyczynami wielkich odkryć geograficznych..

Era europejskich "wielkich odkryć geograficznych" nie jest ani jedyną epoką odkryć, ani pierwszą w Europie.

Przyczyny: groźba wybuchu konfliktu wewnętrznego w Hiszpanii i Portugalii po zakończeniu wojny z Maurami z powodu braku źródeł utrzymania rycerstwa, poszukiwanie morskiej drogi do Indii, z powodu zajęcia przez Turków Bliskiego Wschodu,Oceń skutki odkryć geograficznych dla Europy i dla krajów odkrytych.. Oceń informacje dotyczące prognozy demograficznej dla Chin na lata 2020 - 2050.. W wielu podręcznikach odkrycia geograficzne są uważane za wstęp do epoki nowożytnej, za świt renesansu.. Informacje o innych kontynentach dochodziły od kupców, dyplomatów, a nawet szpiegów.. Napływ szlachetnych kruszców do Europy przyczynił się do spadku wartości pieniądza, czego efektem był wzrost cen.. B) Prognozowany wzrost współczynnika dzietności będzie konsekwencją przewagi w społeczeństwie Chin modelu rodziny 2 + 3.Dołącz do nas Gimnazjum » Historia » XVII wiek Przyczyny i skutki wielkich odkryć geograficznych Przyczyny: 1.. Skutki wielkich odkryć geograficznych Odkrycia geograficzne na przełomie wieku XV i XVI zmieniły wyobrażenia ludzi na temat wyglądu świata, oraz zwiększyły wiedzę, która była potrzebna, aby odbywać dalsze wyprawy w poszukiwaniu różnych dogodniejszych dróg morskich.Wymień przyczyny odkryć geograficznych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt