Króliki nowozelandzkie opis rasy

Pobierz

Dodatkowo, króliki posiadają dobrze rozwinięty zad, szerokie łopatki i grzbiet.Większość z tych przystojnych mężczyzn jest hodowana dla ich pysznego mięsa.. Mają krępą, zbitą budowę ciała, z silnie umięśnioną partią przednią i zadu.. Został wyhodowany poprzez krzyżówkę białego olbrzyma belgijskiego z zajęczakiem.Króliki rasy nowozelandzkiej są hodowane na mięso i skóry.. Króliki nowozelandzkie hodowane są w Europie od 1970 r.Królik domowy - charakterystyka i opis.. Uszy mają średniej długości.. Początkowo króliki rodzą się czarne, po miesiącu futro zaczyna nabrać srebrzystego odcienia.Opinie hodowców wskazują na to, że królik kalifornijski należy do rasy średniej.. Niewiele jest ras rodzimych.. Produktem wtórnym jest futro zwierzęce.. To polska rasa królików, nad którą prace badawcze rozpoczęto już w 1950 roku, pod kierunkiem profesora Z. Kamińskiego, a następnie doktora W .. Królik nowozelandzki należy do ras średnich, o użytkowaniu mięsno-futerkowym.. Zwierzęta » Gryzonie i KrólikiFutro królika jest wymagane przez projektantów mody, ponieważ każda farba równomiernie na niego spada.. R asy królików dzielą się ze względu na rozmiar oraz kierunek użytkowania.. Mimo to, waga dorosłego królika to zazwyczaj między 3,5 a nawet 5,5 kg!. Królik ten pochodzi jak kilka innych ras z obszaru Kalifornii.. Oczy są brązowe i błyszczące..

Młode króliki doskonale się tuczą.

Mięso zawiera minimalną ilość tłuszczu, smak jest delikatny i przyjemny.Opis rasy.. Masa ciała tej rasy wynosi od 4 do 5,5 kg u królików dorosłych, króliki 3-4 miesięczne w zależności od dostawanej paszy mogą osiągnąć wagę 2,5-3,5 kg.Króliki hodowlane - popularne rasy, opisy i zdjęcia.. Średnie parametry przedstawicieli rasy: waga - od 4 do 5,5 kg; Długość - 45-50 cm; obwód w rejonie klatki piersiowej - około 36-38 cm; Wyjście killer - od 60%.. Włosy są białe, puch jest niebieski, a prowadnica włosów czarna.. To nie wszystkie obszary użytkowania królików nowozelandzkich.. Jednak tylko na krótko widząc przedstawiciela tej rasy, zrozumiesz jego przynależność rodzajową.. O pochodzeniu królików nowozelandzkich i cechach ich hodowli porozmawiajmy teraz.Często króliki kalifornijskie lub nowozelandzkie są hodowane jako króliki ozdobne, zwłaszcza na wystawy, i istnieją kryteria, które właściciele zwierząt muszą wziąć pod uwagę.. Nowozelandzki czerwony królik, w skrócie (króliki NZK) - odnosi się do rasy królików w kierunku mięsa.. Tył ciała jest zaokrąglony.. Na Węgrzech do 30 młodych królików otrzymuje jednego królika z tej rasy..

Białe króliki nowozelandzkie w wieku dorosłym mogą ważyć do 5 kg.Opis i cechy rasy.

Burgundowe króliki są dość płodne.Aby króliki kalifornijskie mogły szybko rosnąć, bez chorób i dawać dobry miot, musisz znać trochę niuanse procesu pielęgnacji, opis rasy.. Ważą zwierzęta około pięciu kilogramów, mają lekko wydłużone ciało.. Średnia wysokość zwierzęcia wynosi 48 cm, waga królika rzadko przekracza 5 kg.. Do hodowli królika na mięso najlepiej nadają się rasy średnie, które szybko rosną i szybko się rozmnażają.. Paznokcie mogą być beżowe lub białe.. Ciało królików jest nieco wydłużone, a także muskularne.. Młode zwierzęta aktywnie przybierają na wadze ubojowej, po 3 miesiącach mogą osiągnąć 2,3 kg.. Opis.. Króliki nowozelandzkie pochodzą z Kalifornii, zostały wyhodowane w ARBA (American Rabbit Breeders Association) w USA.Białe króliki nowozelandzkie mają czerwone oczy, ponieważ należą do rodzaju albinosów.. Głównym produktem pozyskiwanym ze zwierząt domowych tej odmiany jest mięso.. Ushastiki tej rasy istnieją od ponad stu lat iw tym czasie udało im się podbić hodowców królików szybkim wzrostem i bezpretensjonalną opieką.. Uważa się, że ten konkretny gatunek jest prawdziwym standardem skuteczności, ponieważ króliki można hodować nie tylko w celu uzyskania delikatnego i soczystego mięsa, ale także cennego, idealnie gładkiego futra.Do średniej wielkości królików zalicza się bardzo ciekawy nowozelandzki czerwony, o pięknym złocistym kolorze..

Króliki nowozelandzkie czerwone do Polski zostały sprowadzone po wojnie z Anglii.

Podobną wydajnością charakteryzują się króliki czerwone nowozelandzkie (60%), jednak w wieku 90 dni osiągają niższą wagę, ok. 2,3 kg.Króliki białe nowozelandzkie mają śnieżnobiałą okrywę włosami.. Kończyny dolne dobrze rozwinięte, umięśnione, proste.. Rasa została wyhodowana w USA, jednak rasa jest oparta na królikach eksportowanych z Nowej Zelandii.Rasa królików nowozelandzkich jest zróżnicowana.. Grzbiet jest dość krótki, ale szeroki i dobrze rozwinięty.Opis rudowłosych nowozelandczyków.. Królikom w wieku 120 dni można uzyskać wagowo 57-61% mięsa.. Należą do grupy ras średnich, użytkowanych w kierunku mięso-futerkowym.. Wełna jest gęsta, srebrzysto-szara.. Miot liczy 5 młodych.. Królik domowy Oryctolagus cuniculus, jest zajęczakiem z rodziny zającowatych.W przeciwieństwie do gryzoni, zajęczaki mają drugi zestaw siekaczy szczęki, położony bezpośrednio w kierunku tylnym do pierwszego.15 dniowe Nowozelandzkie CzerwoneSamiec i SamicaWiększość występujących w Polsce królików to rasy przywiezione zza granicy.. Samice produkują dużo mleka do karmienia potomstwa.. U zdrowego zwierzęcia nie powinny być wodniste i mieć wydzieliny śluzowe.Ze względu na ich cechy psychiczne i zewnętrzne, kochamy nowozelandzkiego królika w różnych krajach świata.. Charakterystyczną cechą królików rasy nowozelandzkiej czerwonej (NZK) jest obecność krótkiej, szerokiej kufy i nosa z małym zagięciem..

Do najważniejszych z nich należą bez wątpienia króliki popielniańskie.

Pulchne ciało królika pokryte jest .Króliki nowozelandzkie czerwone są trochę mniejsze od białych, ważą od 3,5 do 5 kg.. Opis rasy takiej jak królik kalifornijski mówi, że kolor różni się grubym białym płaszczem z ciemnobrązowymi uszami i ogonem .. W zasadzie ciała królik burgundzki jest bardzo podobny do dziesiątki innych ras.. Skóra jest miękka i jedwabista, wygląda bardzo pięknie.Hodowla Królików Rasowych E13 Dnia 10.03.2014 okociła się samica rasy Nowozelandzki Biały.. Witam sprzedam kroliki rasy wiedeńskiej i nowozelandzkie czerwone więcej informacji telefonicznie pod numerem 66*******87.. Króliki rasy NZK należą do wcześnie dojrzewających królików, o jasnoczerwonej barwie.. Ponadto mają dobry stosunek mięsa do kości.. Zwierzę wyróżnia się mocnym, mięsistym grzbietem, dobrze rozwiniętymi mocnymi nogami i krótką szyją.. Jednakże aklimatyzacja do naszych warunków klimatycznych i hodowlanych nie przebiegła zbyt pomyślnie.Królik nowozelandzki to bezpretensjonalna i łatwa w pielęgnacji rasa, która jest bardzo popularna wśród hodowców.. Nadają się również do eksperymentów naukowych i mogą pokazywać uszami.Rasa królików nowozelandzkich czerwonych została wyhodowana w Kalifornii na początku XX wieku przez krzyżowanie białego olbrzyma belgijskiego z zajęczakiem.. Zaloguj się lub załóż konto na OLX, aby skontaktować się z tym sprzedającym.Nowozelandzki czerwony młode czystej rasy, króliki hodowlane.. Potencjał handlowy rasy.. Ubój jest nieunikniony, jeśli króliki mają co najmniej jedną z następujących cech: złej jakości futro (matowe, rzadkie, bez zdrowego połysku);Króliki białe nowozelandzkie w wieku 90 dniu osiągają masę ciała do 2,5 kg, a wydajność rzeźna tej rasy wynosi ok. 61%.. Następny wykot będzie w rasie Kalifornijski .Króliki różnią się długością i jakością wełny, kolorem, tempem wzrostu i liczbą królików u potomstwa.. Poniżej przedstawiamy opisy i zdjęcia najpopularniejszych ras: królik nowozelandzki biały został wyhodowany w USA.Królik nowozelandzki: cechy rasy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt