Kordian sprawdzian

Pobierz

Akt I kończy się informacją o próbie samobójczej Kordiana.. Jego program polityczny jest jednak naiwny - sądzi, że wystarczy zabicie cara, by sytuacja w Polsce zmieniła się (polemika z Prezesem).Materiały dla liceum i technikum.. Rozdaje większość swojego majątku.. Kordian ma być rozstrzelany, adiutant jedzie z ułaskawieniem.. alternatives.Test sprawdzający Twoją znajomość lektury "Kordian" J. Słowackiego (gimnazjum, liceum).. przemianą Kordiana.. Nad czym głosowali Polacy - spiskowcy w lochach kościoła Św. Jana?. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.. Rozwiąż test składający się z 18 pytań.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Kordian• Kordian • Kordian - streszczenie szczegółowe • Kordian - streszczenie w pigułce • Kordian - bohaterowie • Kordian - opracowanie • Kordian - treść • Słowacki kontra Mickiewicz - dwie wizje roli Polski i narodu polskiego • Kordian - cytaty • Kordian - test z treści • Kordian - pytania i odpowiedzi; Czytaj książkę .Lista pytań z lektury Kordian.. Kiedy Kordian wchodzi do owalnej sali na środku odnajduje koronę.. Kordian został rozstrzelany, adiutant nie zdążył z dekretem.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: KordianKordian powiedział jej, że przegrał jej klejnoty, a jego koń gubił złote podkowy..

Oprócz: Kordian sprawdzian odpowiedzi.

Jak kończy się akcja dramatu?. Część pierwsza trylogii.. A. Mickiewicza "Dziady", B. A. Mickiewicza "Grażyna", C. J. Słowackiego "Godzina myśli, D.. Załączniki do podręcznika nauczycielskiego.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Kordian A gdy śliną osrebrzył ślad zbiegłe kolei, Ślizgał się po nie człowiek pamiątką przerżchliwą¹⁰.4/22 "Faust" tragedia ukończona przez Goethego na krótko przed śmiercią tytułowa postać to legendarny, renesansowy uczony, który całe życie spędził na poszuki- waniu szczęścia i mądrości życia.. 19 pytań Lektury szkolne asska91.. Pochodzi on z rodziny szlacheckiej, mieszka z matką i służbą w dworku leżącym na wsi (najpewniej są to okolice miejsca .Top-Marken zu Spitzenpreisen.. W monologu na Mont Blanc - hasło wyraża koncepcję mesjanizmu historycznego.. • opisz 2 wybrane postacie przywódców •przedstaw ocenę powstania listopadowego, wystawioną przez autora 2.. Słowacki, "Kordian".. Biblia - księga ksiąg.. Jednak na szczycie Mont Blanc doznaje objawienia.. Pobierz test.. Kordian to dramat romantyczny autorstwa Juliusza Słowackiego.. "Posągu piękność mam — lecz lampy brak.". Pobierz.. Wzorem postępowania staje się dla niego szwajcarski bohater narodowy, Winkelried, który poświęcił własne życie dla swojej ojczyzny.Kordian idąc do sypialni cara przechodzi kolejno przez sale: a) kolumnową, audiencyjną, rycerską b) rycerską, kolumnową, audiencyjną c) kolumnową, rycerską, audiencyjną d) audiencyjną, kolumnową, rycerską, RozwiązanieKordian jest przerażony potwornymi oczami pasterki obserwującymi każdy jego krok..

Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego.

W zależności od intencji, s. 14 - plik pdf.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. W. Szekspira "Król .Kordian już wie, że ma ogromne możliwości, ale brak mu jeszcze wielkiej idei, która rozpali serce.. Nie znalazł ich, sprzedał więc diabłu duszę.. Jest to papuga, a papież nazywa ją "szatankiem" i "Luterkiem".. Czytanie ze zrozumieniem, s. 24-25 - plik pdf.. Wyślij znajomemu link do testu i sprawdźcie kto lepiej go rozwiąże: Udanej zabawy!. Kordiana poznajemy jako 16 - letniego młodzieńca.. Sugeruje również, że bagnet odbija światło Księżyca.. Test ze znajomości fabuły książki Juliusza Słowackiego pt. Kordian.. Dzisiaj to jeden z najsłynniejszych polskich dramatów romantycznych, którego tytuł potrafi przywołać praktycznie każdy.. wszystkie odpowiedzi są prawdziwe.. Kordian wyjeżdża do Europy, po zawodzie miłosnym.Kordian.. Na Zamku Królewskim w Warszawie.Question 1.. Zgłoś uwagę do testu: Inne testy w tej kategorii:15.O czym rozmawia Kordian z dozorcą w James Park?. postawami księcia Konstantego.. Utwór jest polemiką z niehonorową walką o niepodległość.. Kordiana poznajemy jako nastoletniego chłopca, znudzonego życiem nadwrażliwego poety, który nie może i nie .KORDIAN - SPRAWDZIAN WIEDZY O LEKTURZE 1.Przypomnij sobie treść Przygotowania: • w jakich okolicznościach powstają bohaterowie tej sceny?.

Dla Ucznia nauka liceum nauka zdalna portal edukacja technikum Nowa Era 3:44 Dla Ucznia nauka liceum nauka zdalna portal edukacjaKordian sprawdzian odpowiedzi.

Dzieło Słowackiego do dzisiaj inspiruje badania literaturoznawców.Kordian - tytułowy bohater dramatu Juliusza Słowackiego, którego imię oznacza "dający serce", przedstawiony zostaje odbiorcy jako rozczarowany swą sytuacją i cierpiący ból świata (Weltschmerz) młodzieniec.. Diabeł wrócił Faustowi młodość, urodę, dał majątek i postawił na jego drodze miłość młodziut-Kordian został przez Juliusza Słowackiego napisany w 1833 roku w Genewie i ukazał się rok później w Paryżu, zresztą anonimowo.. Zostaje przeniesiony przez chmurę.. Kordian widzi wazy z ludzkimi uszami i kwiatami z ludzkich oczu.Zestaw: "078 Kordian - Juliusz Słowacki 3".. Król Lear.Najbardziej kompletny test z lektury Kordian jaki znajdziesz w sieci.. Sprawdzian znajomości lektury.. Kordian miał wiernego sługę Jana.. Fragment jakiej sztuki Szekspira Kordian czyta na skale w Dover?. Spisek koronacyjny.. Imaginacja szepcze Kordianowi, że z korony kapie krew.. Akt I "Kordiana" rozgrywa się w Londynie i Dover.. Rozważa przyjęcie święceń kapłańskich.. Jako Prawdziwi Quizowi Maniacy naprawdę znamy się na rzeczy i wiemy, które quizy są warte polecenia.. mlody 15-letni chlopiec, cierpiacy na "chorobe wieku", ktora w dramacie nosi miano "jaskolczego niepokoju".Kordian odczuwa apatie, nude, niechec do.Quizowy Maniak..

Całość na dodatek została podzielona na wymagane grupy, a na końcu materiału edukacyjnego umieściliśmy kartę odpowiedzi!Juliusz Słowacki Kordian ... Dla Ucznia nauka liceum nauka zdalna portal edukacja technikum Nowa Era sprawdzian fiszki quizy nauka zdalna.

W świecie znaków, s. 11 - plik pdf.. Zaloguj się lub Dołącz do Klubu.- Kordian zrywa swoją maskę, deklaruje, że sam dokona zabójstwa - w scenie w podziemiach katedry Kordian jawi się jako człowiek bardzo szlachetny, który chce złożyć życie na ołtarzu ojczyzny.. Rozpocznij test.Kordian pod wpływem nieszczęśliwej miłości do Laury: Próbuje popełnić samobójstwo.. Wskaż zdanie prawdziwe: answer choices.. Wyjeżdża do Włoch studiować malarstwo.. Omów spotkanie Kordiana: • z dozorcą w James Parku • z papieżem 3.J..

Akt I "Kordiana" rozgrywa się w Londynie i Dover

.. Nazywam sie Kordian, mam 15 lat.. 16.Co czyta Kordian w Dover "siedząc na białej kredowej skale nad morzem"?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt