Test balladyna odpowiedzi

Pobierz

W jaki sposób Goplana ukarała Balladynę?. Jak nazywał się książę, o którego względy współzawodniczyły siostry - Alina i Balladyna?. Balladyna wydaje na siebie wyrok śmierci i zostaje trafiona .Test z lektury szkolnej Test - Balladyna .. Odpowiedz na wszystkie pytania.. Rozwiąż test.. 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób?. 5.Wymien trzy postacie fantastyczne 6.Gdzie zostala zakopana korona Lecha, przez kogo i dlaczego?W tescie Balladyna .Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezplatne za darmo komponent na strone www dla WebmasteraCo wiesz o autorze Balladyny.. Zaproponowane polecenia pozwo-là na sprawdzenie poziomu wiedzy i umiej´tnoÊci uczniów po omówieniu utworu.. Test składa się z 12 pytań.. 3.odpowiedz otrzymujesz 1 punkt .Wydanie Balladyny kompletne bez skrotow i ciec w tresci.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. Chciała mieć więcej malin, aby wygrać konkurs b. Ponieważ wpadła w szaleństwo c.. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. Dlaczego Balladyna zabiła swoją siostrę?. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Balladyna, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Balladyna - test łatwy.. Rozwiąż test!Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. 7.W jaki sposób Balladyna pozbyła się Kostryna?. a) Legendarnych b) W późnym średniowieczu c) W epoce romantyzmu d) Lata 90 XX w.Balladyna..

Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".

Statystyka testu.. Był to wypadekBalladyna- wiedzy - Test.. odpowiedź: Balladyna i Alina zbierały owoce do dzbanów.. 10.W kim się .Test z lektury "Balladyna" (Juliusz Słowacki).. odpowiedź: Goplana była nimf wodną, królową jeziora Gopło.Opis testu.. Kim była Goplana?. 8.Co się stało z Balladyną?. Zaznacz zdanie, które zawiera nieprawdziwą treść: a) W dramacie występuje tekst główny i tekst poboczny, b) W dramacie bohaterowie są charakteryzowani przez ich działania, c) W dramacie o przebiegu zdarzeń informuje narrator.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Quiz Balladyna - Test.. Inne tryby testu.. Gopło.. Kim jest Goplana?Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraZestaw: "052 Balladyna - Juliusz Słowacki 3".. odpowiedź: Balladyna zabiła Alinę nożem.. Kto jest autorem ''Balladyny''?. 2.Przyjaciółka "matki Kirkora żony", która przyjeżdża w odwiedziny do zamku to: a) Karolina.. Przy ka˝dym zada-Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.1..

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.

Test rozwiązywano: 1786 razy.. Skomentuj.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Koło jakiego jeziora znajdowała się chata pustelnika?. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Balladyna test "Balladyna" J. Słowackiego to: a) baśń, b) legenda, c) tragedia.. Jak Balladyna zabiła Alinę?. Pytania dotyczą fabuły tragedii pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Co zbierają siostry?. a) zona Kirkora i siostra Aliny b) zona Kirkora i corka Filona c) corka Wdowy d) corka Wdowy i Pustelnika 3.7.. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .A jak ginie Balladyna?. Sprawdź w naszym quizie!. Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Sprawdzian z "Balladyny"- proszę wybrać właściwą odpowiedź i przesłać mi tylko odpowiedzi-nr zadania i właściwa odpowieź Author: stasia Last modified by: stasia Created Date: 3/27/2020 7:06:00 AM Other titlesTEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO.. Ilość pytań: 20.Odpowiedz na wszystkie pytania!.

Proponuje zatem, aby uczniowie nie notowali pytan, tylko od razu same odpowiedzi.

Rozwiązanie.. Czarną opaską b. Czerwoną chustą c.. Kto upomina Balladynę, że w państwie prawa za śmierć płaci się śmiercią?. Ślub Balladyny i Kirkora, przeprowadzka Balladyny i matki do zamku.. Rozpocznij test.. 12 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #lektura .Balladyna zabija siostrę - Alinę, ponieważ ta wygrywa w konkursie zbierania malin.. a) Epika b) Liryka c) Dramat d) Synkretyzm 3) W jakich czasach rozgrywa się akcja utworu?. zostaje wynagrodzony.. Testy: Lektury szkolne.. Bohater szlachetny w "Balladynie": popełnia samobójstwo.. Czym Balladyna zakrywała znamię na czole?. 5.Wymień trzy postacie fantastyczne 6.Gdzie została zakopana korona Lecha, przez kogo i dlaczego?. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test podsumowujàcy Test podsumowujàcy Nie ma zbrodni bez kary 3 Niniejszy test podsumowuje zagadnienia poruszane na lekcjach dotyczàcych lektury "Balladyna" Juliu-sza Słowackiego.. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. Odpowiedz poprawna: c) - czytaj wyjasnienie.. rażona piorunem.. rzuca się do Gopła.. Czas na odpowiedź: 10 sekund.. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.. Witaj na stronie Quizz.pl.. Kolejne zabójstwa w drodze do korony - Gralon, Grabiec, Kostryn, pośrednio Pustelnik i Kirkor; Balladyna na królewskim tronie..

Pytania i odpowiedzi do lektury Balladyna ( 74) Pytania i odpowiedzi do lektury Balladyna (.

Jak dobrze znasz historię zazdrosnej Balladyny?. ginie rażony gromem.. a) Adam Mickiewicz b) Juliusz Słowacki c) Ignacy Krasicki d) William Szekspir 2) Jaki to gatunek literacki?. Do jakiego naczynia Balladyna i Alina zbierały owoce w lesie?. Powiązane z testem.. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. Możesz zdobyć 17 pkt.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie .Test wiedzy - "Balladyna"!. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę tragedię w pięciu aktach!. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi nacisnij przycisk "Do oceny".W okolicach jeziora Gopła 7.Z kim mieszka Balladyna?. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Nimfa mieszkajaca nad jeziorem 10.Plik balladyna test pytania i odpowiedzi.pdf na koncie użytkownika echarmon • Data dodania: 18 lip 2020.. 1) Kto napisał Balladynę?. Białym welonem.. skazany jest na klęskę.. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.. 9.Kim była Goplana?. Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?. Opis testu.. Jeśli jej wojsko przegra, Balladyna planuje: a) otruć Kirkora.odpowiedź: Balladyna i Alina zbierały w lesie maliny.. uduszona przez Kirkora.. 1) Jak miała na imię siostra Aliny a) Baśka b) Belka c) Balladyna d) Alina e) Agata f) Blanka 2) Ile osób zabiła Balladyna a) 6 b) 7 c) 4 d) 5 e) 8 f) 3 3) Kim dla Balladyny jest Fon Kostryn a) kochankiem b) mężem c) sługą 4) Goplana kocha .Slowacki, "Balladyna" - test z lektury..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt