Rozprawka z antygony

Pobierz

Główną bohaterka jest Antygona, która wbrew rozkazowi króla, zamierza pogrzebać swojego brata.. - Należy postępować zgodnie z własnym sumieniem.. Liczyla sie dla Kreona tylko wladza i popatcie ludzi.. Wprowadził także dekoracje i postacie kobiece, odgrywane jednak przez mężczyzn.Prosze pilne !. To może być przestroga dla innych ludzi, aby nie kierowali się w życiu wyłącznie ambicjami, żądzą dominacji i ustalania zasad czy praw postępowania.Kreon zas swoim zachowaniem dowiodl ze jest nie wierny swoim bogom.. - Obowiązkiem krewnych jest pogrzebanie zmarłych ze swojej rodziny.. ***Antygona reprezentuje prawo boskie,napisane, odwieczne.Z pewnością jest w związku z tym postacią pozytywną.. Kapciuszek .. gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia .W tragedii pt. " Antygona" autorstwa Sofoklesa został opisany konflikt dwóch równorzędnych racji: Antygony, która kierując się uczuciami zrobiła wszystko, aby pogrzebać brata, choć ten zdradził ojczyznę i z rozkazu władcy jego ciało miało pozostać bez pochówku, oraz Kreona - bezwzględnego władcy, który kierując się dobrem państwa i racjami rozumu, skazał zdrajcę na .Dziewczyna twierdziła, że jeśli prawo ludzkie jest sprzeczne z bożym, należy postępować tak jak mówią bogowie i wiernie wypełniać ich wolę..

... 2.Konflikt sprzeczny pracy antygony i Kreona .

despotyzwowi oraz przemocy,wytrwałości i wierności swoim poglądom niezależności,miłości do brata,poczucie więc z tradycją i religią.Jej czyn zasługuje na wielke uznanie.Myślę , że moje argumenty są dość przekonywujące .Przeczytaj i odpowiedz na pytania : 2021-01-18 20:10:38 Polski, przeczytaj i odpowiedz na pytania 2021-01-18 19:59:12; Odpowiedz na pytanie: Jakie wydarzenia w historii chciałabyś zobaczyć na własne oczy, w jakich czasach chciałabyś wylądować i dlaczego właśnie tam.. Uwaga: Zakończenie rozprawki, to wyrażanie Waszych własnych odczuć, refleksji, dlatego też jesteście zobowiązani do napisania jej sami.. Z kolei Kreon dopiero po fakcie śmierci Antygony, syna Hajmona i żony Eurydyki dostrzega, jaki wiele stracił.. Antygona jest utworem przystosowanym do wystawiania na scenie.. Wszyscy znamy zaistniałą sytuację i chciałbym, aby Wysoki Sąd dokonał właściwego wyboru!. Jeśli przygotowujesz się do sprawdzianu ze znajomości lek.Racje Antygony - Prawa boskie są ważniejsze niż prawa stanowione przez człowieka.. * cytaty z "Króla Edypa" i "Antygony" pochodzą z serii "Lektury Wszech Czasów" wydanej przez Polskapresse w 2005 roku.. Rozmowa Antygony i Ismeny dotyczaca pochowania ciała brata a) bunt Antygony przeciwko decyzji Kreona b) deklaracja Ismeny posłuszeństwa wobec władcy 3..

79% Rozprawka na temat: "Antygona" jako przykład tragedii antycznej.Rozprawka z antygony liceum.

Myslal tylko o sobie, zachowywal sie egoistycznie.. Sądzę, że powyższe argumenty są na tyle przekonujące, aby uznać czyn Antygony za słuszny i brać przykład z jej postawy.. Może zaczniemy od tego, że Polinejkes był rodzonym bratem Antygony i Eteoklesa.1.. Skazanie Antygony na śmierć.. 28 września 2020 09:46 Ściągi.. Zakaz Kreona grzebania ciała Polinejkesa 2.. 5 zdań 2021-01-15 19:01:39; Język polski "oblicza epok" 1.1 zakres rozrzezony str.310 zad.. No i wiadomo ze gdyby zakonczenie mialo byc inne to albo kreon, albo antygona musieliby odstapic od swoich pogladow, a w obydwu przypadkach wiazaloby sie to z utrata honoru.Rozprawka - Antygona ( TEZA ) - rozwiązanie zadania.. Ja tak napisałem i dostałem 5 " .. Co w życiu jest najważniejsze?rozprawka na podstawie Antygony.List do Kreona - W imieniu Antygony napisz list otwarty do Kreona, nakłaniający go do zmiany okrutnej decyzji TAGI: Antygona list Kreonie!Ród nasz jest rodem przeklętym - z woli bogów stąpa od pokoleń ku swemu przeznaczeniu, którym jest hańba i nieszczęście.Po pierwsze Kreon stosując prawa postąpił źle, że nie pozwolił na pochówek brata Antygony, bo każdemu zmarłemu należy okazać szacunek.. 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brata 84% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka..

Prosze o rozprawke z antygony wstęp 4-5 zdan rozwinięcie 10-12 zdań zakończenie 4-5 zdań Prosze pilne potrzebuje na poniedziałek .

- Najważniejsze są więzi rodzinne, uczucia łączące bliskich.. Rozprawka z Antygony !. Następnym dowodem, który potwierdza rację Antygony w sporze, jest godne pochowanie ciała poległego.Antygona Kto jest autorem Antygony.. Jest to więc konflikt między dwiema racjami - ludzką (ustanowioną prawem) i boską (dusza z niepochowanego ciała nigdy nie zazna spokoju).Rozprawka na temat: Antygona jako przykład tragedii antycznej .. Nie był to jednak zwykły zakaz - dotyczył pochówku brata Antygony - Polinika.. Została napisana w starożytności, ale jest tragedia ponadczasową.. Warto zwrócić uwagę, że odpowiedź Sofoklesa jest głosem osoby pobożnej.Akcja Antygony rozgrywa się w Tebach..

Nie muszę chyba nadmieniać, że pracaPolski - Antygona(rozprawka) Thread starter DarkAngel_ Rozpoczęty 24 Luty 2007; Status Zamknięty.

Żył w latach 496-406 p.n.e. Jego główną zasługą dla teatru było wprowadzenie na scenę trzeciego aktora.. Rozmowa… Całe wypracowanie →Antygona zastała postawiona w nie łatwej sytuacji dokonania wyboru między nieposłuszeństwem wobec władcy i pochowania brata, a sprzeciwieniem się prawu pochodzącemu od Boga i życiu zgodnie z kodeksem państwowym.. Bohaterka jako jedyna odważyła się sprzeciwić władcy i bronić słusznej sprawy, mimo iż jest to obowiązek każdego człowieka.W sumie takie gdybanie nad innym zakonczeniem ksiazki zawsze uwazalam za troche nonsensowne:/ Wlasnie na tym polega caly urok "antygony", ze konczy sie tak a nie inaczej.. W walkach zginęło dwóch braci z królewskiego rodu: Eteokles (obrońca ojczyzny) i Polinejkes (tchórz).W tym filmie Ania przedstawi Ci i dokona charakterystyki bohaterów pojawiających się w "Antygonie".. Dzisiaj stoimy tutaj aby dokonać wyboru, kto ma racje, Antygona, czy Kreon Chciałbym przedstawić zarzuty na króla i stanąć w obronie Antygony!. Dokonanie zakaznego obrzędu pogrzebowego przez Antygonę.. nie zgodzil sie na pochoweg brata Antygony z nienawisci poniewaz wiedzial iz dusza nie pochowanego nigy nie dozna spokoju.. I czy człowiek może wydawać zakazy niezgodne z tym pierwszym.. Daje naj ;p Czy antygona postąpiła słusznie pochowując brata ?. Nie mogła wybrać drugiego rozwiązania, gdyż przez resztę życia nękałyby ją wyrzuty sumienia.Konflikt tragiczny w Antygonie opiera się na problemie: które prawo jest ważniejsze, naturalne (boskie) czy umowne (ludzkie)?. Uważam, że był sprawiedliwy, gdyż bohaterów ojczyzny chował z honorami,a zdrajców pozostawiał na pożarcie dzikim zwierzętom.. Sofokles.Był to jeden z trzech, obok Ajschylosa i Eurypidesa, wielkich tragików greckich.. Przekład obu dzieł Kazimierz Morawski, opracowanie Jacek Olczyk.Wysoki sądzie!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt