Uzupełnij zdania rodzajnikami określonymi w bierniku

Pobierz

Rodzajnik niemiecki przekazują jaki rodzaj, liczbę i w jakim przypadku jest rzeczownik.Czasami w zdaniu znajduje się jeszcze jeden rzeczownik w mianowniku, np. z czasownikiem sein: Der Mann ist mein Freund.. 2010-02-23 19:30:42 Uzupełnij brakujące rodzajniki nieokreślone .. Poniżej przedstawiam tabelkę z rodzajnikami określonymi oraz nieokreślonymi w mianowniku (Nominativ) oraz w bierniku (Akkusativ).. Max siehst su einen Hund?-.Uzupełnij zdania odpowiednimi rzeczownikami z rodzajnikami określonymi w bierniku.. Die Kamera ist billig.. Nico öffnet die Tür.Zdania przydawkowe (względne) z zaimkiem względnym w bierniku Wiesz już, że zdanie przydawkowe (względne) zawiera bliższe informacje o rzeczowniku lub zaimku w zdaniu nadrzędnym.. Rodzajnik nieokreślony występuje tylko w liczbie pojedynczej.. 8 .Uzupełnij rodzajniki nie określone i przeczenie rzeczownika w mianowniku lub bierniku?. Książki Q&A Premium.. Logowanie.. 2014-01-05 13:36:23; Uzupełnij brakujące rodzajniki nieokreślone .. Rejestracja.. 2013-05-11 16:44:37; Uzupełnij zdania odpowiednimi wyrażeniami przyimkowymi.Wykorzystaj podane wyrazy.. Język niemiecki - szkoła podstawowa.. Mann jeden Tag In der Arbeit.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o uzupełnij zdania pasującymi rodzajnikami nieokreślonymi w bierniku tam gdzie to konieczne 1.Peter hat.Laptop 2.Er spart… Tam , gdzie nie powinno być rodzajnika, wpisz kreske..

Uzupełnij zdania rodzajnikami określonymi w bierniku.

zdania.. 2) Ich brauc - Pytania i odpowiedzi - Język niemiecki .. Rodzajnik może być określony (der,die,das), nieokreślony (ein, eine), może go nie być wcale (rodzajnik zerowy) lub może być przeczący (kein).. Er hängt das Poster über .Rodzajniki niemieckie - podsumowanie.. 2015-05-24 16:30:55 Uzupełnij zdania właściwymi rodzajnikami 2017-02-22 15:12:02J.NIEMIECKI !. Rzeczownik bądź zaimek, do którego odnosi się zdanie względne, określa Genus (= płeć gramatyczna) oraz Numerus (= liczba pojedyncza/mnoga) zaimka .Zapamiętaj w ten sposób - w zdaniu z dwoma dopełnieniami, osoba będzie zawsze w Dativie , a rzecz w Akkusativie: "Ich gebe dir (Dat.). Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Uzupełnij zdania rodzajnikami określonymi lub nieokreślonymi w bierniku tam, gdzie to konieczne.. Uzupełnij zdania rodzajnikami określonymi w mianowniku (Nominativ), celowniku (Dativ) lub bierniku (Akkusativ) 1.. Ich suche _____ …DAJE 60 PKT !przeczytaj poniższy tekst i narysuj na jego podstawie schemat szkolnictwa w Polsce (używając niemieckich nazw.Die Grundschule dauert in D … eutschland vier Jahre.. Uzupełnij zdania rodzajnikami nieokreślonymi i przeczeniem rzeczownika w mianowniku i bierniku..

Uzupełnij zdania rodzajnikami określonymi w odpowiednim przypadku.

Question from .Wpisz podane rzeczowniki z rodzajnikami w dopełniaczu.. 2012-11-05 17:23:37; Poda ktoś rodzajniki określone następujących wyrazów?. Question from @buania - Gimnazjum - Matematyka (der Schüler) Uzupełnij zdania podanymi rzeczownikami w celowniku lub bierniku.. Uzupełnij zdania rodzajnikami nieokreślonymi lub przeczeniem kein/keine jak w przykładzie.. ____ Schreibtisch kann ich meine Hausaufgaben machen und ____ Sofa schlafe ich.klasa VII - język niemieckiKorzystając z notatek z poprzednich lekcji proszę uzupełnić poniższe zadania, a po ich wykonaniu proszę o przesłanie zdjęcia do 19 maja 2020 r. W przyszłym tygodniu będzie kartkówka podobna do poniższych zadań.. UWAGA!. 2010-03-30 19:33:37 Uzupełni zdania odpowiednimi zaimkami w bierniku (Akkusativ).. 2) Ich brauc - Pytania i odpowiedzi - Język niemiecki.. Uzupełnij zdania odpowiednimi formami liczebników i rzeczowników 2015-03-10 17:26:08; Uzupełnij zdania rodzajnikami: der den die das einen ein eine .Uzupełnij treść e-maila pasującymi przyimkami i rodzajnikami w celowniku lub bierniku.. 2013-10-07 18:55:26Uzupełnij zdania rodzajnikami określonymi i zapisz je w zeszycie.. Uzupełnij zdania rodzajnikami określonymi w odpowiednim przypadku..

Uzupełnij zdania rodzajnikami nieokreślonymi i... J.NIEMIECKI !

Uzupełnij zdania rodzajnikami określonymi w odpowiednim przypadku.. !Uzupełnij zdania odpowiednimi formami casowników do lub make.. 2013-10-07 18:55:26; Język niemiecki: uzupełnij rodzajniki określone 2012-03-18 21:19:19Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Mam (jakiegoś) psa i (jakiegoś) kota.. Jeżeli w zdaniu jest tylko jedno dopełnienie - wtedy jest ono zawsze w Akkusativie - chyba, że czasownik/przyimek wymusza zastosowanie Genitiv lub Dativ.Uzupełnij tekst zaimkami dzierżawczymi i zapisz go w zeszycie.. Wiele czasowników potrzebuje dopełnienia, które uzupełnia sens zdania.. Uzupełnij zdania rodzajnikami określonymi lub zaimkami wskazującymi (den/die/das) i zapisz je w zeszycie.. Część wschodnia ze stolicą w Królewcu, do 1525 r. pozostawała pod kontrolą zakonu krzyżackiego i była polskim lennem do 1657 r. około 2 godziny temu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt