Napisz opowiadanie o wizycie niespodziewanego gościa wybranego bohatera lektury

Pobierz

Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.. Pisz zgodnie z tematem i planem.. Napisz opowieść o bohaterze czytającym "Quo vadis".. Mikołajek - streszczenie, plan wydarzeń.. Napisz recenzję poleconej Ci przez kogoś wystawy, która Cię rozczarowała.. Pisz zgodnie z tematem i planem.. Temat 2.Napisz rozprawkę na temat, czy książka może sprawić radość.. Jak krok po kroku napisać charakterystykę postaci: 1.. ⦁ Dlaczego rodzice oddali Adasia do Akademii pana Kleksa?⦁ W jaki sposób Adaś namówił Mateusza do; Charakterystyka Pana Tomasza z ,,Katarynki" Napisz opowiadanie o wizycie niespodziewanego gościa - wybranego bohatera lektury ,,Pan; Jak wygląda diabeł z Pana TwardowskiegoGeneza "Balladyna" została napisana przez Juliusza Słowackiego w czasie jego pobytu w Szwajcarii, w roku 1834.. Opowiem Wam o wspaniałej przygodzie…, Pewnego jesiennego dnia…, Zdarzyło się to…, Nie uwierzycie, co mi się przydarzyło…., Tego wieczoru…, Było słoneczne sierpniowe popołudnie…,Lektury: Akademia Pana Kleksa • Ania z Zielonego Wzgórza • Antygona • Bracia Lwie Serce • Chłopcy z Placu Broni • Chłopi • Cierpienia młodego Wertera • Dziady • Dzieci z Bullerbyn • Dżuma • Ferdydurke • Folwark zwierzęcy • Granica • Hobbit, czyli tam i z powrotem • Inny świat • Jądro ciemności • Kamienie .Grupa COGITO Sp.. -Wstawaj.. I zapisz to, czego bohater nauczył się z tej historii, historia musi .Tematy opowiadań z dialogiem..

Napisz opowiadanie o wizycie niespodziewanego gościa - wybranego bohatera lektury ,,Pan Tadeusz" - podczas świąt w Twoim domu.

about 11 years ago Język Polski Szkoła podstawowa.. Kamieni na szaniec.. Wypracowanie powinno dowodzić, że dobrze znasz lekturę.. Pewnego razu Ebenezer po skończonej pracy wrócił do domu.. Lista lektur obowiązkowych znajduje się na stronie 3 tego arkusza egzaminacyjnego.Napisz opowiadanie o spotkaniu z bohaterem lektury "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.. Słońce świeci, ptaki śpiewają, a w powietrzu unosi się zapach nadchodzącego lata i tak .Napisz opowiadanie o wizycie niespodziewanego gościa.. Postanowiłam wybrać się do ogródka,który znajduje się przed moim domem, aby podlać mamy kwiaty.Napisz opowiadanie o .. Napisz tutaj lub w zeszycie opowiadanie na podstawie historyjki, uwzględniając poniższe punkty: Opowiadaj z perspektywy mrówki, słonia albo niewidocznego obserwatora.. ( udowodnij, że znasz lekturę) (wzór) Warszawa, 20.02.2020 r. Jan Kowalski ul. Moniuszki 1 03-095 Warszawa Tel.111 222 333 e-mail: Życiorys Urodziłem się 3.03.2003 r. w Warszawie.Napisz opowiadanie o przestępstwie, którego sprawca został złapany na gorącym uczynku, zatytułowane "Crime Doesn't Pay".. Napisz opowiadanie, w którym przedstawisz jak zmieniło się życie bohatera - narratora po otrzymaniu listu.. Opowiadania mówią o życiu Mikołajka - małego Francuza i o jego szkolnych przygodach.. I NIE KOPIOWAĆ Z INTERNETU !.

Napisz opowiadanie o wizycie w Twoim domu niespodziewanego gościa.Przedstawiona histora może byc prawdziwa lub zmyślona.

Wstęp: ogólnie przedstaw bohatera, o którym będziesz pisał (najważniejsze informacje) Np.Rozwój Internetu i postępująca cyfryzacja oznaczać powinny łatwiejszy dostęp do klasycznych dzieł polskiej i światowej literatury.. Napisz opowiadanie o tym, jak znalazłeś przyjaciela.Napisz wypracowanie, wykorzystując analizy i interpretacje trzech fraszek Jana Kochanowskiego pod wspólnym tytułem "Na lipę".. Serwis Lektury.gov.pl to realizacja postulatu budowy otwartych, dostępnych i .Ćwiczenie 4.. - 2 godziny lekcyjne.. Praca domowa: Zadanie 1, str. 187.. Na polski na poniedzialek .. Dzieci są tym bardzo podekscytowane, ale .Napisz opowiadanie o spotkaniu Ebenezera Scrooge'a z bohaterami innego utworu literackiego, w czasie którego bohater "Opowieści wigilijnej" przedstawi najbardziej znaczące wydarzenie w swoim życiu.. albo cale opowiadanie.. Napisz na kratce lub nagraj swoją relację z turnieju rycerskiego wykorzystując słownictwo z żółtej ramki z zadania na email: Temat: Wiemy wszystko o odmianie czasownika.. Dla wszystkich dzieci nastał wyjątkowy dzień.. Napisz recenzję sztuki teatralnej, która rozbawiła cię do łez.. Wpleć w tekst opis miejsca (sceneria) i bohaterów zdarzeń (rozwścieczony ogromny słoń, biedna malutka mróweczka) oraz elementy grozy ( nic z niej nie .Dokończ opowiadanie o wizycie niespodziewanego gościa..

W swoich rozważaniach odnieś się do lektury obowiązkowej.

Zwycięstwo Tytusa.. Szkoda marnować czas na wylegiwanie się.- po tych słowach udała się spiesznie do kuchni.. Uruchamiając portal Lektury.gov.pl, oddajemy w Państwa ręce nowe narzędzie ułatwiające zapoznawanie się z utworami literackimi będącymi na liście lektur szkolnych.. spotkaniu z jednym z bohaterów .. Przez całe swoje życie Kochanowski pisywał fraszki.Obejmuje ona drobiazgowe scharakteryzowanie (opis) najczęściej głównego bohatera lektury, filmu lub sztuki, albo ważnych bohaterów pobocznych.. Twoja prac.. Jan Kochanowski był poetą, o którym z pełną powagą można powiedzieć, że wyznaczył drogi rozwoju polskiej poezji na kilkaset lat.. Zaczął się zastanawiać,Napisz opowiadanie o przygodzie, którą przeżył ktoś, kto przeniósł się do świata przedstawionego jednej z lektur obowiązkowych.. Podręcznik: "O rycerzach iOpowiada o wyprawie hobbita Bilba Bagginsa oraz trzynastu krasnoludów (Thorin, Oin, Gloin, Balin, Dwalin, Fili, Kili, Dori, Nori, Ori, Bifur, Bofur, Bombur), wspomaganych przez czarodzieja Gandalfa, do Samotnej Góry.Napisz opowiadanie o dowolnej przygodzie z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' Pomóżcie sama nie dam rady Darmowe rozwiązanie .. (NIE UZNAJE GŁUPICH ODPOWIEDZI)Lektury.. Wypracowanie powinno dowodzić, że bardzo dobrze znasz wybrany utwór..

Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.Wizyta niespodziewanego gościa - opowiadanie.

5 04-160 Warszawa Tel: +48 500 826 160, +48 515 359 321 Regon: 050501660 NIP: 542-02-12-438 KRS: XIII Wydział Gospodarczy w Warszawie Wysokość Kapitału Zakładowego 366 200 zł.Napisz opowiadanie o spotkaniu jednego z bohaterów lektury obowiązkowej z bohaterem innego utworu literackiego.. a powinna liczyć co najmniej 60 wyrazów.. Przykłady sformułowań, które mogą być pomocne w napisaniu wstępu np.:.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 60 wyrazów.. Tego dnia moi rodzice pojechali do miasta na zakupy.. Opisz zaniedbane miejsce w Twojej okolicy (np. budynek, ulicę, park), które ze względu na swoją lokalizację i ciekawą historię mogłoby stać się atrakcją turystyczną.5.. Pisz zgodnie z planem: we wstępie przedstaw bohatera wybranego przez Ciebie, w rozwinięciu przedstaw i opisz spotkanie, w którym udział wziął wybrany bohater,• Wzorując się na poniższym przykładowym życiorysie, zredaguj życiorys wybranego bohatera lektury obowiązkowej lub uzupełniającej.. 2.Napisz opowiadanie o niepożądanej wizycie, która okazała się miłym spotkaniem, pod tytułem The Unwelcome Visitor.. Zostałam sama w domu.. Wypracowanie powinno dowodzić, że dobrze znasz wybraną lekturę obowiązkową.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.. Zobacz, jaki piękny dzień.. Streszczenie.. Sobotnim rankiem mama weszła do pokoju i powiedziała: -Wstawaj.. W czasie tego spotkania wydarzyło się coś niezwykłego.. Najmilsza pamiątka.. Zobacz, jaki piękny dzień.. Przeciągnęłam się i wyjrzałam za okno- rzeczywiście pięknie.Wizyta niespodziewanego gościa - opowiadanie.. Może być tylko rozwiniecie.. Było lato.. Podczas spotkania bohater ten nauczył Cię c. zegoś ważnego.. W wypracowaniu wykaż, że dobrze znasz postać, którą uczynisz bohaterem swojego opowiadania.. Lista lektur obowiązkowych znajduje się na stronie 3 tego arkusza .Jak napisać opowiadanie z dialogiem?. Spotkanie to będzie początkiem wspólnej przygody, która zmieni losy jednego z nich.. jak komuś się nie chce pisać to chociasz niech mnie jakoś natchnie , pomysły prosze !. Tragedię opublikowano w Paryżu, pięć lat później, a zwłoka ta spowodowana była najprawdopodobniej obawą autora przed zbyt wczesnym udostępnieniem dzieła (ze względu na obecną w nim ironię, co mogło zostać źle odebrane przez emigrantów).Napisz obszerną charakterystyką wybranego bohatera lektury ''Ten obcy'' Proszę o jak najszybszą odpowiedz .. Na dworze świeciło słońce i wiał lekki, chłodzący wiaterek.. Szkoda marnować czas na wylegiwanie się.- po tych słowach udała się spiesznie do kuchni..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt