Doktor dolittle i jego zwierzęta tekst do czytania

Pobierz

To sprawiło, że pacjenci przestali do niego przychodzić.. Dzięki papudze Polinezji uczy się ich języka, po czym porzuca praktykę lekarską i wraz z prosięciem Geb-Geb, małpką Czi-Czi, psem Jipem, kaczką Dab-Dab i sową Tu-Tu wyrusza w pełną przygód podróż do Afryki, by pomóc chorym małpkom.Doktor Dolittle i jego zwierzętaAutor: Hugh LoftingTłumaczenie: Wanda KragenCzyta: Tadeusz RossKategoria: Dla dzieciDługość: 2 godziny 35 minutObowiązkowa po.Zapraszamy do czytania!. Opis.. Opowiada o przygodach znanego i cenionego lekarza - Johna Dolittle`a - który porzucił leczenie ludzi, by poświęcić się leczeniu zwierząt.. Opowieść o życiu doktora w domowym zaciszu oraz niezwykłych przygodach w dalekich krainach.. Ibidem.Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści.. Poza złotą rybką, mieszkającą w stawie z tyłu ogrodu, trzymał króliki w .W tomie "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" widać, jak bohater zajmuje się kolejnymi stworzeniami, które przychodzą do niego i tworzą osobne kolejki do różnych wejść, jak niefrasobliwie pozbywa się pieniędzy (bez pieniędzy byłby zdecydowanie szczęśliwszy) i jak buduje zaufanie licznych istot.Teksty ozdabiał własnoręcznymi rysunkami.. Zwierzęta te były jego ulubieńcami, oprócz nich pod dachem domu doktora mieszkało jeszcze wiele innych.Szanowny rodzicu, który trafiłeś na tą stronę, szukając streszczenia książki Doktor Dolittle i jego zwierzęta - przeczytanie jej dziecku zabierze Ci 3-4 wieczory (po nie dłużej niż 0,5h)..

Książka Doktor Dolittle i jego zwierzęta liczy 104 stron.

Pewnego zimowego dnia w ich domu pojawia się jaskółka z wieściami o strasznej chorobie nękającej małpy w dalekiej Afryce.Doktor Dolittle wychodzi cało z największych tarapatów dzięki niezwykłym zdolnościom swoich zwierzęcych przyjaciół, jak węch psa, wzrok orła, słuch sowy, spryt papugi czy zręczność małpki.. Często zwierzęta odstraszały pacjentów przychodzących do doktora.Doktor Dolittle i jego zwierzęta (nowe wyd.). Poznań 2010, s. 13.. Autorem książki jest Hugh Lofting.. Jego papuga Polinezja nauczyła go rozumieć .Dawno temu w małym miasteczku położonym nad rzeką mieszkał doktor Dolittle.. Doktorowi gospodarzyła jego siostra, Sara Dolittle, a on sam zajmował się ogrodem.. Poza złotą rybką, mieszkającą w stawie z tyłu ogrodu, trzymał króliki w spiżarni, białe myszki w fortepianie, wiewiórkę w bieliźniarce i jeża w piwnicy.Nowe utwory, takie jak ten, dodajemy regularnie.. Najsłynniejszy lekarz dla zwierząt powraca w nowym .Doktor Dolittle mieszkał w miejscowości Puddleby w Anglii, gdzie leczył ludzi.. Książka Doktor Dolittle i jego zwierzęta (Wydanie z opracowaniem i streszczeniem), pochodzi z wydawnictwa Greg.. 1.10 Autor: Hugh Loifting Dawno temu żył doktor, który nazywał się Jan Dolittle..

Doktor bardzo kochał zwierzęta.

Jej wymiary to 140x205.Książka Doktor Dolittle i jego zwierzęta.. Rok wydania: 2018.. Powieść angielskiego pisarza Hugh Loftinga Doktor Dolittle i jego zwierzęta należy do światowego kanonu literatury dla dzieci.Wielka podróż Doktora Dolittle.. Lektura z opracowaniem.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Uzyskaj dostęp do tej i ponad 75000 książek od 6,99 zł miesięcznie.. Kolejny wieczór spędzicie na wspólnym napisaniu streszczenia.. Lektura z opracowaniem autorstwa Lofting Hugh , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 6,49 zł .. Czytaj online.. Kto wie, może to właśnie dzieci namówiły ojca, by po powrocie do domu spisał te niezwykle ciekawe historie?. Doktor Dolittle był kiedyś zwykłym lekarzem, ale odkąd w jego życiu pojawiła się papuga Polinezja, wszystko się zmieniło.. Doktor Dolittle i jego zwierzęta - ulubiona książka z dzieciństwa, klasyka literatury dziecięcej, dzięki niej być może wiele osób podjęło zawód .Doktor Dolittle i jego zwierzęta - Opis i dane produktu.. — Świetnie!. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, literatura dziecięca, lektury szkolne, szkoła podstawowa, klasy 1-3.. Przeczytaj recenzję Doktor Dolittle i jego zwierzęta.. Doktor bardzo lubił zwierzęta, w jego domu mieszkały kaczka Dab-Dab, pies Jip, prosiątko Geb-Geb, papuga Polinezja i sowa Tu-Tu..

Doktor bardzo lubił zwierzęta i miał ich dużą gromadkę.

Wydawca: Siedmioróg.. Lektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli.. Bardzo dawno temu żył doktor, a nazywał się Dolittle, John Dolittle.. Marzeniem Tomka Stubbinsa jest wyruszyć we wspaniały rejs i zwiedzić dalekie lądy.. Powiedz chłopcu.. Hugh Lofting, Doktor Dolittle i jego zwierzęta.. Bardzo dawno temu żył doktor, a nazywał się Dolittle, John Dolittle.. Bardzo kochał zwierzęta, mieszkały razem z nim w jego domu z ogrodem.. Poza złotą rybką, mieszkającą w stawie z tyłu ogrodu, trzymał króliki w spiżarni, białe myszki w fortepianie, wiewiórkę w bieliźniarce i jeża w piwnicy.. Język: polski.. To banał: jakby zabierać kociakowi mleko.. Doktor bardzo lubił zwierzęta i posiadał ich sporą gromadkę.Doktor Jan Dolittle to wielki uczony i przyjaciel zwierząt.. Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić .Doktor Dolittle i jego zwierzęta to pierwsza powieść Hugh Loftinga.. Przeł.. To właśnie w tych historiach pojawił się po raz pierwszy doktor Dolittle i jego zwierzęta..

Doktor bardzo lubił zwierzęta i miał ich pełno w domu.

Klasa 3a Test znajomości lektury Hugh Lofting pt. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" Test.Doktor Jan Dolittle to wielki uczony i przyjaciel zwierząt.. Mądry ptak nauczył doktora rozumieć mowę zwierząt, a gdy ta wiadomość rozeszła się pomiędzy nimi, doktor zyskał sławę na całym .Doktor Dolittle i jego zwierzęta tekst: Hugh Lofting ilustracje: Zbigniew Lengren przekład: Beata Adamczyk Seria: Mała klasyka Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2016.. Spróbuj a może się przekonasz, że wspólne czytanie to świetna zabawa.W angielskim miasteczku Puddleby mieszka niezwykły doktor, który potrafi rozmawiać z każdym zwierzęciem na świecie.. Wydanie to nie zawiera opracowania.. Bali się krokodyla, który mieszkał w ogródku.. Dopasuj gatunek zwierzęcia do imienia bohatera z książki Doktor Dolittle Połącz w pary.. Ustaw stałe wsparcie, a będziesz mieć dostęp do kolejnych prapremier.. Więc doktor zajął się leczeniem zwierząt.. — Właściwie już go mamy.. Doktor miał siostrę Sarę, która zajmowała się gospodarstwem.. Historie o niezwykłym doktorze znającym mowę zwierząt oraz o jego przyjaciołach.Siostra doktora, Sara, prowadziła mu gospodarstwo, a ogrodem doktor zajmował się sam.. — orzekł Dżip.. Tam czeka na Doktora i jego przyjaciół .Zaznacz prawidłową odpowiedź.DOKTOR DOLITTLE KSIAZKA ZA DARMO • other • pliki użytkownika iziwr przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • DOKTOR DOLITTLE KSIAZKA ZA DARMO.pdf Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Uczy szacunku do zwierząt, odpowiedzialności, akceptacji, uczciwości.. Doktor bardzo lubił zwierzęta i posiadał ich sporą gromadkę.. Kiedy poznaje Doktora Dolittle i zaprzyjaźnia się z jego zwierzętami, okazuje się, że to marzenie może się spełnić.. Bardzo dawno temu żył doktor, a nazywał się Dolittle, John Dolittle.. 9 Biegły za nim dzieciaki i psy, a kruki mieszkające w kościelnej wieży zaczynały krakać i kiwać głowami.. Towarzyszą mu wierni przyjaciele - sowa, kaczka, pies, papuga i małpka.. Z oryginalnymi ilustracjami Autora.. Celem wspólnej wyprawy stają się wyspy Capa Blanca.. Klasa 2 Polski.. Kategoria: Edukacja.. Ma również walory rozrywkowe, a właśnie tego dzieci oczekują od książek - "żeby była fajna".. Miał między innymi kaczkę Dab - Dab, psa Jipa, prosiaczka Geb - Geb, papugę Polinezję i sowę Tu - Tu.. Dzięki papudze Polinezji uczy się ich języka, po czym porzuca praktykę lekarską i wraz z prosięciem Geb-Geb, małpką Czi-Czi, psem Jipem, kaczką Dab-Dab i sową Tu-Tu wyrusza w pełną przygód podróż do Afryki, by pomóc chorym małpkom.. Klasa 2 Klasa 3 Polski lektura.. Wypróbuj przez 7 dni za darmo..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt