Opis układu słonecznego

Pobierz

Słońce jest gwiazdą i zawiera w sobie 99,9 % masy zawartej w ciałach Układu Słonecznego.Nasz układ planetarny jest częścią większej galaktyki, określanej przez naukowców jako Droga Mleczna.. W Układzie Słonecznym znajduje się 8 planet, 3 planety karłowate oraz duża liczba księżyców, przekraczająca 150.. W środku obłoku gaz kurczył się szybciej niż w zewnętrznych warstwach i powstało Słońce, a pozostała materia .8 planet Układu Słonecznego (i ich charakterystyka) W wieku ponad 4500 milionów lat, Układ łoneczny to na z dom w bezmiarze ko mo u. Nagrywając i montując filmy i poznają możliwości nowych technologii.. Czy to by się pochwalić, czy by się czegoś nauczyć odnośnie obróbki, czy nagrywania - rozwiązać uciążliwy problem.. Ponadto znaleźć można w nim liczne mniejsze ciała niebieskie, czyli asteroidy, komety, czy meteoryty.Układ Słoneczny 1.Układem Słonecznym nazywamy obiekty takie jak planety i ich księżyce, planetoidy, komety, gaz międzyplanetarny oraz.. 2.Planety Układu Słonecznego względem odległości od najbliższej Ziemi gwiazdy ( Słońce) : a) merkury b) wenus c).. 3. glob otacza wiele cienkich pierścieni tworzących wspólnie płaską obręcz.. Przedstawiamy też, jakie najważniejs.Saturn narysuj.. Są to.. Planetoidy rodziny Hildy są w rezonansie 2:3 z Jowiszem; to znaczy, że obiegają Słońce trzy razy na każde dwa okrążenia..

Saturn to druga co do wielkości planeta naszego układu słonecznego.

Mniejsze ciała Układu Słonecznego Trojańczycy to planetoidy, które znajdują się w punktach libracyjnych L 4 i L 5 Jowisza, Neptuna, Marsa i Ziemi.. Temperatura powierzchni sięga 460.. 3) Ziemia.. Smutne jest to sobie uświadomić, ale Słońce powoli zużywa swój zapas paliwa jądrowego.. Uczą się pracy w grupach, formułowania pytań, szukania odpowiedzi w różnych źródłach informacji oraz podczas rozmowy z ekspertem.. Słońce - gwiazda centralna Układu Słonecznego, wokół której krąży Ziemia, inne planety oraz mniejsze ciała niebieskie.. Ten fakt sugeruje, że prawdopodobnie nie jesteśmy sami w Drodze Mlecznej.Opis Układu Słonecznego Na Układ Słoneczny składają się: Słońce oraz planety i ich księżyce, komety, meteoroidy, planetoidy, pyły i gazy , które wypełniają przestrzeń .Charakterystyka ciał niebieskich tworzących Układ Słoneczny .. Między 1 a 2 częścią znajduje się bardzo dużo planetoid (np. największa Cere ma średnicę 770 km.).. Należą do nich pas Kuipera, rozproszony dysk, chmura Oorta i pas asteroid.. Należy do nich osiem planet, ponad 160 poznanych księżyców, pięć poznanych planet karłowatych i niezliczona ilość małych jak klocki lego ciał Układu takie jak planetoidy, komety czy pył międzyplanetarny.układ słoneczny - prezentacja ppt.. Te ostatnie zostaną omówione poniżej.Opis Układ Słoneczny - układanka Układ Słoneczny to pomoc przybliżająca dzieciom tematykę kosmosu..

Do naszego układu zaliczamy również komety tzn. okresowe.Planety Układu Słonecznego Zdjęcia i Opis 1) Merkury.

Druga biorąc pod uwagę jej odległość od Słońca planeta Układu Słonecznego.. Poznają sposoby autoprezentacji.. Są to: - miliardy małych ciał Układu Słonecznego ( planetoidy, komety, meteoroidy, pył .Można powiedzieć, że dzielimy nasz Układ Słoneczny na 2 części.. Słońce to najjaśniejszy obiekt na niebie i główne źródło energii docierającej do Ziemi.. Jest tylko nieznacznie większa od ziemskiego Księżyca.. A 2 część to: - Jowisz - Saturn - Uran - Neptun.. Materiał pozwala na poznanie kolejności planet oraz orbitowania wokół Słońca.. Wenus to .Układ słoneczny to zespół ciał niebieskich złożony ze Słońca i obiegających je 9 planet.. Charakterystyczną jego cechą są pierścienie, składające się głównie z lodu i w mniejszej ilości z odłamków skalnych; inne planety-olbrzymy także mają systemy pierścieni, ale żaden z nich nie jest tak rozległy ani tak jasny.. Układ Słoneczny powstał około 5 - 6 miliardów lat temu z obłoku gazowo - pyłowego, który przyciągał materię ku gęstniejącemu jądru.. Filmy.. poza siedmioma szerszymi pierscieniami wokół planety krążą też tysiące o wiele wezszych pierścieni zbudowanych z miliardów drobinek pyłu i okruchow lodu.okruchy te mogą być jak kamyki, ale też ogromne jak drapacze chmur.Zdjęciami Układu Słonecznego warto dzielić się z innymi..

Merkury jest najszybszą planetą, okrążającą Słońce co 88 ziemskich dni.Charakterystyka planet układu Słonecznego interesująca, że zmieniają czasami warunki klimatyczne, bo ich atmosfery są rozwijane i modyfikowane.

Szkoła ponadpodstawowa.. Gwiazda o imieniu Słońce.. Temperatura powierzchni waha się od.. 2) Wenus.. Układ Słoneczny jest otoczony przez Chmurę Oorta - wiązkę komet, a łącznikiem między nim a wewnętrznym Układem Słonecznym jest pas Kuipera - rejon poza orbitą Neptuna w odległości 30 do 100 AU od Słońca, zawierający wiele małych, lodowych ciał Animacja przedstawienia krótką charakterystykę planet Układu Słonecznego.Pierwszy kadr ukazuje cały Układ Słoneczny.Powstanie Układu Słonecznego wyjaśnia teoria Wielkiego Wybuchu (Big Bang).. SŁOŃCE.. Krótki opis planet: - merkury jest .Układ słoneczny - charakterystyka planet 1.. UKŁAD SŁONECZNY Układ Słoneczny W skład naszego Układu Słonecznego wchodzi Słońce i wszystko, co je okrąża, czyli osiem planet, kilka mniejszych planet karłowatych i ponad setka księżyców.. Miliardy gwiazd posiadają planety, a te księżyce.. Zbudowane głównie z wodoru i helu.. Tworzy ja kula gorących gazów- wodoru na współ z helem.. Opis: Merkury - najmniejsza i najbliższa Słońcu planeta w naszym Układzie Słonecznym.. Zdjęcia te mogą mieć też wartość naukową - amatorski monitoring zmian zachodzących na planetach jest używany do planowania obserwacji za pomocą .Uczniowie zdobywają informacje dotyczące planet Układu Słonecznego..

Robiąc model Układu Planet, uczą się współpracy, a także tworzą pomoc ...Opis układu słonecznego zawiera nie tylkoinformacje o ośmiu planetach i Plutonie, ale także o kilku innych strukturach, w tym o dużej liczbie ciał kosmicznych.

Są to (w kolejności od najbliższej do najbardziej oddalonej od Słońca) Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun, Pluton.Treść Grafika.. Słońce to jedyna gwiazda naszego Układu Słonecznego.. Je t to układ planetarny, w którym w umie 8 planet, w tym Ziemia, komety, a teroidy, k iężyce itp., krąży wokUkład Słoneczny jako całość jest częścią Drogi Mlecznej, która jest zbiorem okołu 200 miliardów gwiazd, które wraz z gazem i pyłem ułożone są w jej spiralach.. Są również miliardy mniejszych obiektów, takich jak komety lodowe, skalisty meteoroidy i asteroidy.Saturn - gazowy olbrzym, szósta planeta Układu Słonecznego pod względem odległości od Słońca, druga po Jowiszu pod względem masy i wielkości.. Przez miliardy lat to rozszerzy się do rozmiarów gigantycznej czerwonej .Układ Słoneczny jest otoczony przez Chmurę Oorta - wiązkę komet, a łącznikiem między nim a wewnętrznym Układem Słonecznym jest pas Kuipera - rejon poza orbitą Neptuna w odległości 30 do 100 AU od Słońca, zawierający wiele małych, lodowych ciał.Planety Układu Słonecznego Zdjęcia i Opis - Presume .. Jedna część to planety: - Markury - Wenus - Ziemia - Mars.. Ciśnienie 250 mld atmosfer.Temperatura: nasłoneczniona strona 400+ °C, nienaświetlona strona -163 °C.. .Układ Słoneczny składa się ze: Słońca, ośmiu planet, naturalnych satelitów (księżyców) planet, planetoid, komet, ciał meteorowych oraz pyłu i gazu międzyplanetarnego.. Pierwsza najmniejsza i najbliższa Słońcu planeta Układu Słonecznego.. Układ Słoneczny gwiazda kometa meteoryt planety Układu Słonecznego planeta ciała niebieskie planetoida planeta karłowata budowa planet planety wewnętrzne planety zewnętrzne meteoroid.Układ Słoneczny jest układem planetarnym, w skład którego wchodzi Słońce oraz inne powiązane z nim grawitacyjnie ciała niebieskie.. Zadaniem dziecka jest poznanie Układu Słonecznego poprzez układanie poszczególnych planet..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt