Test z lektury balladyna pdf

Pobierz

Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. znamię .. test.ze.znajomosci.balladyny.testy.z.lektur.sp.doc rozmiar 105 KB: wyszukiwarka.Jak Kirkor trafil do domu wdowy?Juliusz Slowacki, "Balladyna" - test z lektury.. Balladyna: Juliusz Słowacki: Rozwiąż test: W pustyni i w puszczy: Henryk Sienkiewicz: Rozwiąż test: Akademia pana Kleksa: Jan Brzechwa: Rozwiąż test: .. Rozwiąż test: Z legend dawnego Egiptu: Bolesław Prus: Rozwiąż test: O psie, który jeździł koleją .Utworem "Balladyna" Słowacki nawiązuje do dramatów szekspirowskich, szczególnie zauważalne są związki z "Makbetem".. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. Juliusz Słowacki.. Udostępnij.. Skomentuj.. Jest to również imię głównej bohaterki tego utworu, zazdrosnej i bezwzględnej femme fatale.. SZKOL GIMNAZJALNYCH Juliusz 90wacki Balladyna rated With alladvna Audiobook Juliusz Sžowack Balladyna poka: Pomantyzm Rodzaj .. 04 rozpoczal sie pierwszy dzien egzaminow osmioklasisty.. Co zostało Balladynie po zabiciu Aliny?. a) Epika b) Liryka c) Dramat d) Synkretyzm 3) W jakich czasach rozgrywa się akcja utworu?. Rozwiązanie.. W Wolnych Lekturach czesto mawiamy, ze nasza praca to czytanie dzieciom ksiazek".. Rozwiąż test.. Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. Która z wymienionych postaci nie jest postacią fantastyczną?.

Rozwiąż test z lektury "Balladyna ...Balladyna- wiedzy - Test.

Mamy w nich studium psychiki morderczyni, stopniowo tracącej kontakt ze światem, obsesyjnie pragnącejznajomosci lektury 1 / 12 Autor ''Balladyny'' to: Adam Mickiewicz.. Balladyna dowiaduje sie takze, ze Kirkok zatrzymal sie u Pustelnika przed wyjazdem.Jej bezrefleksyjne oddanie corkom prowadzi do uksztaltowania"BALLADYNA" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. 1 / 12 Autor ''Balladyny'' to: Adam Mickiewicz.. Zmierz sie z testem wiedzy o traged w pieciu aktach, zadedykowanej przez wieszcza Zygmuntowi Krasióskiemu.. Odpowiedz poprawna: c) - czytaj wyjasnienie.. Utwór "Balladyna" to: a) tragedia b) komedia c) ballada d) nowela 2. a) z miłością b) z książęcą purpurą c) z różami d) z krwią 9.. Poczekalnia Ranking Wywiady Facebook Instagram Snapchat.. 1) Kto napisał Balladynę?. Skomentuj.. Pytania dotyczą fabuły tragedii pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. a) Adam Mickiewicz b) Juliusz Słowacki c) Ignacy Krasicki d) William Szekspir 2) Jaki to gatunek literacki?. "Balladyna" od wielu lat znajduje się w szkolnym kanonie lektur, jej znajomość jest zatem niezbędna.. Z czego drwi autor "Balladyny"?. kamilaszalkiewicz_25429.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co .Balladyna wypiera się swojej matki i każe wygnać ją z pałacu..

Quizy » Literatura, Język Polski.Balladyna test z lektury.

Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. a) konwencji oświeceniowych b) założeń romantyzmu c) swoich przyjaciół d) Mickiewicza 10. b) czerpał satysfakcję ze swoich obowiązków w Warszawie.TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO.. Każdy ebook to minimum 5, a zwykle 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np. z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp."Balladyna" test znajomoéci lektury Juliusz S\owacki, "Balladyna" - test z lektury.. Obejrzyj film.. Quiz w Poczekalni.. d) umieszczeniu akcji nad jeziorem.. Z czym kojarzą się zbierane maliny w Balladynie?. Klasa 8 Data: 21.05.2020 r. Temat: "Balladyna"- powtórka przed egzaminem ósmoklasisty.. c) kreacji postaci.. Test wiedzy - "Balladyna"!. ucieszyła się uciekła z zamku skazała ją na śmierć wyrzuciła ją za drzwi 6.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. "Balladyna" to pięcioaktowy dramat, napisany przez jednego z wieszczy narodowych - Juliusza Słowackiego.. Kostenlose Lieferung möglich"BALLADYNA" - test dla uważnych czytelników 1.. 2 / 12 Siostra Balladyny, która została zamordowana, to: Lilia.. Na dźwięk melodii granej przez Chochlika i tajemniczego śpiewu opowiadającego historię jej zbrodni, Balladyna popada w obłęd..

Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.

a) Legendarnych b) W późnym średniowieczu c) W epoce romantyzmu d) Lata 90 XX w.Plik balladyna test z lektury z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika brittanyane • Data dodania: 27 lut 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Rozwiąż test znajomości lektury Balladyna Juliusza Słowackiego i sprawdź jak dobrze pamiętasz wydarzenia z książki.Najpopularniejsze lektury.. @ Czytaj online Pobierz: PDFJak dobrze znasz niesamowitą i wzruszającą historię podróżującego psa?. Pytania testowe maja za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z okreslonej dziedziny, albo po prostu troche rozrywki przy wypelnianiu ankietyQuiz - 'Balladyna' - test znajomości lektury - Gazeta.pl I Dziecko 'Balladyna' - test znajomości lektury.. Udostępnij.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. 10.Goplana zakochala sie w Grabcu.Plik Balladyna test grupy AB.rtf na koncie uzytkownika fretkafredziu folder Balladyna Data dodania: 30 paz 2011.a) pokazaniu życia prostego ludu.. Średnia 9/12.Test: Balladyna.. 630 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Słowacki: a) poświęcał się swojej pracy w Warszawie.. Słyszy głosy z zaświatów, ukazuje jej się duch Aliny, odpędza go, aż wreszcie mdleje..

Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.

BloodyBlack 3 lata temu.. 173 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Zapisz w zeszycie temat lekcji wraz z dzisiejszą datą.. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.. Przekonaj się, rozwiązując nasz quiz!. Społeczność .. Co planuję Balladyna jeśli jej wojsko przegra?Balladyna.. Zawiera nieodpowiednie treści?. 196 .TEST Z LEKTURY: Balladyna.. "Balladyna" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący, plik: -balladyna-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!Witam Was serdecznie, dzisiejsza lekcja będzie dotyczyła omawianej już przez nas lektury "Balladyna".. Zygmunt Krasiński.. #balladyna #lektury #lektura #lekturyszkolne #sprawdzian #slowacki.Seriale Emocje Internet Losowanie disney Dom Bajki Anime Lektury Przyroda Psychologia.. Carmelie 9 miesięcy temu.. Wyślij zgłoszenie .Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole średniej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury.. Nigdy nie wymagałam pełnych zdań (oczywiście tylko w przypadku tej formy sprawdzianu ), dlatego1) Jak miała na imię siostra Aliny a) Baśka b) Belka c) Balladyna d) Alina e) Agata f) Blanka 2) Ile osób zabiła Balladyna a) 6 b) 7 c) 4 d) 5 e) 8 f) 3 3) Kim dla Balladyny jest Fon Kostryn a) kochankiem b) mężem c) sługą 4) Goplana kocha .Wychodzi na świat Balladyna z ariostycznym uśmiechem na twarzy, obdarzona wnętrzną siłą urągania się z tłumu ludzkiego, z porządku i z ładu, jakim się wszystko dzieje na świecie, z nieprzewidzianych owoców, które wydają drzewa ręką ludzi szczepione.Co zrobiła Balladyna, kiedy na ucztę wdarła się jej matka?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt