Zastąp powtarzające się słowa wyrazami i określeniami bliskoznacznymi

Pobierz

Question from @Gabrysia0908 - Szkoła podstawowa - PolskiNauka o języku.. "Jestem" pod wrażeniem ich niezwykłej urody.. Punkty rankingowe: 0.. Określ ich przypadek, liczbę i rodzaj?. Ciesz się wygodą na smartfonie, tablecie i komputerze.Nie ma niezastąpionych, czyli o zaimku.. W innych językach nie trzeba na to zwracać uwagi.. 2011-11-23 18:19:35; W podanym tekście zaznacz czasowniki.. Porównaj dwa teksty, zwracając szczególną uwagę na ich niejednoznaczność.. najbardziej super jest gitarzysta.. Odpowiedź na zadanie z Nowe Słowa na start!. tu powtarza się okropne też ma być inne slowo zastępując powtarzające się wyrazy wyrazami bliskoznacznymi Robert ubiera się okropni.Nosi okropne spodnie, na nogach ma okropne buty.. 2011-12-18 17:02:13 Zastąp gwazdke odpowiednimi liczbami 2013-11-16 11:05:57Zastępując powtarzające się wyrazy wyrazami .. Question from @Aalalusia - Szkoła podstawowa - MatematykaPrzeredaguj tekst , nie zmieniając jego treści.. Pomóżcie, proszę.. 2 } Ćwiczenia redakcyjne przygotowujące do pisania dłuższych tekstów usuń z opisu powtarzające się wyrazy i zastąp je wyrazami bliskoznacznymi { ćwiczenia s.83 ćw.3 }1.Przeczytaj tekst znaleziony na jednej ze stron internetowych, zawiera on wiele powtórzeń słów piękny i pięknie.. Question from @Marcinlol - Szkoła podstawowa - Wosbliskoznaczne - Korpus Języka Polskiego PWN..

Zastąp powtarzające się słowa wyrazami i określeniami bliskoznacznymi.

Złośliwy i zawsze pochmurny lubił zamartwiać innych swoimi kłopotami.. Niebywale często przychodziła do biblioteki.. Od czasu do czasu mówił kłamstwa.Powtarzające się wyrazy to problem dotyczący wszystkich, którzy piszą po polsku.. 2011-03-22 18:03:05; Przekształć podany tekst , zastępując wszystkie powtarzające się wyrazy zaimkami.. Dopasuj do nich formy pozostałych wyrazów w zdaniu.. Zastąp powtarzające się czasowniki (czasem trzeba zmienić więcej niż jeden wyraz ).. Wypisz i nazwij te zaimki.. (Słowa oznaczone " " trzeba zmienić.. R1KJahcZvV7f9 1. zadanie interaktywne.. -Ten aktor ma ładny głos.. Język polski jest jednak językiem bardzo bogatym w synonimy, którymi możemy zastąpić powtarzające się wyrazy oraz formy, którymi posługujemy się budując zdania.Zastąp powtarzające się wyrazy i cząstki wyrazów bliskoznacznymi przymiotnikami.. Drogi Użytkowniku AdBlocka, wiemy, jak cenny jest Twój czas - zajmiemy Ci tylko chwilę.Utrwalanie pisowni wyrazów z ó, u, rz, ż uzupełnij litery w wyrazach { ćwiczenia s.82 ćw.. Ostatni weekend spędziliśmy w pięknych polskich górach.. Ćwiczenie 1. i jest taki przykład: Okazuje .Zastąp podkreślone słowa wyrazami bliskoznacznymi W razie potrzeby skorzystaj ze słownika synonimów.. Przeredaguj go w zeszycie, zastępując powtarzające się słowa ich bliskoznacznymi odpowiednikami, które oddadzą wrażenia z pobytu w górach..

W podanym tekście zastąp powtarzające się słowa wyrazami bliskoznacznymi.

Często gra role ładnych królów lub rycerzy.. Zastąp podane słowa wyrazami bliskoznacznymi zawierającymi rz : nieczęsto, zmrok, świt, nieładny, brać miarę, realny, spać, pilnować, kara pieniężna, drżeć.. Wymień powtarzające się słowa na wyrazy bliskoznaczne.Odszukaj, o ile średnio spada ciśnienie atm.. Jego koncerty gwarantuja super rozrywkę?. Odszukaj w słowniku co najmniej trzy wyrazy bliskoznaczne do każdego z podanych słów i uzupełnij tabelę.. Zadbaj o poprawność stylistyczną swojego tekstu.. 2010-05-09 14:03:49 W razie potrzeby dostosuj do nich formy gramatyczne w zdaniu.. Unikaj powtórzeń.. Mobilne dodatki do aplikacji Librus to funkcje zwiększające komfort korzystania z niej.. 4W podanym tekście zastąp podkreślone słowa wyrazami bliskoznacznymi w roli eufemizmów.. NA JUŻ !. Użytkownik.. Ma superuderzenie.. "Byłam" przerażona , gdy .Dowiedz się więcej.. Znajdź w słowniku wyrazy, którymi można zastąpić podane słowa.Zastąp podane słowa wyrazami bliskoznacznymi,nie używając przeczenia.. Question from @Patryk200937 - Gimnazjum - PolskiPowtarzające się wyrazy zastąp zaimkami, synonimami i peryfrazami, wpisując je powyżej.. Ułóż krótki tekst mogący być wypowiedzią książki, która bardzo chce zostać przeczytana.W podanym tekście zastąp powtarzające się słowa wyrazami bliskoznacznymi..

Zastąp wyróżnione przymiotniki wyrazami bliskoznacznymi bliskoznacznymi.

?POMOCY !. !Zaloguj się Zarejestruj się Opublikowano 13.05.2018 na ten temat Polski from Guest Zastąp powtarzające się słowa wyrazami i określeniami bliskoznacznymi dopasuj do nich formy pozostałych wyrazów w zdaniu szybkoZastąp wyrazami bliskoznacznymi z mitologi : 2010-10-24 00:35:05; Określ formę czasowników w podanym tekście 2010-12-15 16:59:02; Zastąp bilisko znaczynymi wyrazami daje naj !. miło .Zastąp wyrazami bliskoznacznymi z mitologi : 2010-10-24 00:35:05; Jakimi wyrazami bliskoznacznymi zastąpimy wyraz dyrektor?. W podanym tekście zastąp powtarzające się słowa wyrazami bliskoznacznymi.W podanym tekście zastąp powtarzające się słowa wyrazami bliskoznacznymi.. Znajdź w słowniku wyrazy, którymi można zastąpić podane słowa.. na każde 100m wysokości, a następnie oblicz ciśnienie panujące na szczycie Rys. Question from @Marcinlol - Szkoła podstawowa - FizykaJak nazywa się profil szkolny o gotowaniu.. Chowanego Źródło: Petr & Bara Ruzicka, licencja: CC BY-SA 2.0.. 1.Góry "były" naprawdę piękne..

W każdym zdaniu zastąp słowo dobry wyrazem bliskoznacznym.

- zasada historyczna - należy pamiętać o tym, iż niegdyś istniało o długie, które kontynuuje dzisiaj głoska oznaczona literą ó. Omów cztery podstawowe zasady rządzące polską ortografią.. Zawsze daje superkoncerty.. Przykładowe rozwiązanie:Kamila bardzo lubiła czytać.. 2010-09-17 13:17:09; zastąp odpowiednimi zaimkami powtarzające się wyrazy lub grypy wyrazów.. Otaczają go ładne przedmioty.. ten zespół jest super.. Adam Mickiewicz, pisząc Pana Tadeusza, powracał do czasów i miejsc swego dzieciństwa nie tylko dla sentymentalnych wzruszeń.. Pan Tadeusz miał dla Mickiewicza stać się namiastkąPrzepisz tekst.. Na scenie nosi wówczas ładne stroje.. Chociaż brzmi ona identycznie jak u, to jednak piszemy: góra, córka, próżny, żółty.Uzupełnij 37 kg 32 dkg ile to dekagramów dwie tony 500 kg ile to kilogramów 7 t 950 kg ile to kilogramów 3 tony 825 kg ile to kilogramów Please na jutro dam naj.. 2011-12-30 17:07:42 Podane zakończenia zastąp przymiotnikami, zakończonymi na -liwy: 2010-05-26 21:23:02 Mam z polaka takie zadanie: Wypisz wyrazy i wyrażenia pochodzące od mitów , a następnie zastąp je wyrazami bliskoznacznymi .. Ułóż krótki tekst mogący być wypowiedzią książki, która bardzo chce zostać przeczytana.Skorzystaj ze słownika wyrazów bliskoznacznych i dopisz po dwa wyrazy bliskoznaczne do każdego z wymienionych słów.. zadanie interaktywne.. Emil był głupim chłopcem.. Wiadomości, Zadania domowe, widok Biurko to tylko część z udogodnień, z których możesz korzystać.. W podanym tekście zastąp powtarzające się słowa wyrazami bliskoznacznymi.. 2010-11 .Zastąp powtarzający się wyraz odpowiedznimi synonimami 2010-10-11 18:31:27 Zastąpisz powtarzające się wyraz odpowiednimi synonimami ?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt